dnes je 21.11.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nepeněžní plnění z FKSP a zdanění

9.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je od daně z příjmů osvobozena hodnota nepeněžního bezúplatného plnění poskytovaného z FKSP podle příslušného předpisu až do úhrnné výše 2 000 Kč ročně u každého zaměstnance? Znamená to, že plnění nad 2 000 Kč podléhají zdanění?

Odpověď:

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, upravuje osvobození bezúplatného plnění poskytovaného z fondu kulturních a sociálních potřeb v § 6 odst. 9 písm. g). Zde je stanoveno, že hodnota

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Účetnictví NO profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: