dnes je 25.10.2020

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Podpisy na daňovém dokladu

15.10.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme příspěvková organizace zřízena obcí, plátci DPH. Může příkazce operace podepsat přijatý daňový doklad jako zaměstnanec odpovědný za účetní případ, pokud jej současně podepisuje jako příkazce operace a zároveň podepsal i objednávku?

Odpověď:

Jelikož podle textu v § 29 zákona o dani z přidané hodnoty nejsou podpisy povinnou náležitostí daňového dokladu, máte pravděpodobně na mysli podpisy na došlé faktuře jako účetním dokladu. V § 11 odst.1 písm.f)

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Účetnictví NO profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace: