dnes je 5.7.2020

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Účtování nových matrací

28.5.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme PO zřízená ÚSC. Po určité době obměňujeme nakoupené matrace na lůžka pro klienty. Matrace byly dříve buď nakupovány zvlášť nebo jako součást lůžek. Je nutné pořizované matrace účtovat jako majetek nebo lze tyto matrace účtovat jako materiál případně jako opravu na DDHM - lůžku? Cenově (4 500 Kč/ks) i délkou použití (3-4 roky) odpovídá majetku, otázkou je samostatné technicko-ekonomické použití matrace.

Odpověď:

Vyhláška č. 410/2009 Sb. v § 14

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Účetnictví NO profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace: