dnes je 1.12.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Výplata mzdy při úmrtí zaměstnance

3.10.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak naložit se mzdou při úmrtí zaměstnance? Máme ji zaslat na bankovní účet, který nám zaměstnanec poskytl, nebo kontaktovat manželku a řešit to s ní? Vyplacená částka nepřekročí trojnásobek průměrné mzdy. Zaměstnanec měl manželku a dvě nezaopatřené děti ve společné domácnosti. Pokud se bude vyplácet manželce, musí předložit nějakou žádost?

Odpověď:

V souladu s § 328 zákoníku práce peněžitá práva zaměstnance jeho smrtí nezanikají. Do výše odpovídající

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Účetnictví NO profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...