dnes je 29.6.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Zdanění příspěvků z FKSP

16.5.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Když přispíváme z FKSP zaměstnancům 5 000 Kč na dovolenou, musíme rozdíl 3 000 Kč dodanit? Zaměstnanci dostávají také příspěvek na stravné a kulturní činnost. Budou se všechny tyto příspěvky sčítat?

Odpověď:

Pro účely zdaňování se příspěvky z FKSP nesčítají. Každý podléhá jinému režimu dle zákona č. 586/1992 Sb.  

U příspěvku z FKSP na rekreaci podle § 8 vyhlášky č. 114/2002 Sb. je z hodnoty nepeněžního plnění od daně osvobozena (§ 6 odst. 9 písm. d) bod 1

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Účetnictví NO profi.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...